Frézování a vložkování komínů!!

01.03.2015

Máte nový spotřebič a komín má malý průduch? Netěsní zdivo komína? Je komín zadehtovaný?  Všechny tyto problémy vyřeší naše komínová fréza!

 

Frézování komínů se používá v případech zděných komínů, které mají nedostatečný průměr průduchu, a to zejména když je třeba komín osadit novou vložkou zpravidla většího průměru (200, 180, 160, 150). Frézování je ekonomickým a efektivním způsobem rekonstrukce. Dosahuje mnohem nižších nákladů oproti zbourání a stavbě zcela nového komína. Další nezanedbatelnou výhodou je rychlost celé této rekonstrukce komína – většinou 2 dny. A jak se to dělá? Do průduchu stávajícího komína se spustí fréza patřičného průměru. Na tvaru průřezu komína nezáleží. Frézuje se zdola nahoru. Rotující frézovací hlava s řetězy drtí přebytečné zdivo na požadovaný průměr. Záleží na míře změny průměru průduchu, přičemž lze odebrat maximálně 1/3 třetinu stěny komína. Tedy při průduchu 15 cm a síle stěny 15 cm lze odebrat až 5 cm, čímž docílíme průměru cca 25 cm, což je průměr vhodný k vyvložkování. Velmi záleží na materiálu zdiva, popř. starých vložek. Ne každý materiál se dá vyfrézovat (železobeton, kovové vložky, apod.). U starých komínů může dojít v důsledku dřívějšího špatného dodržení technického postupu stavby ke zpomalení prací. Komín také nebývá často rovný, ale fréza si poradí - aniž by se musel sekat montážní a manipulační otvor - také s vybočením komína (maximálně 15 stupňů). Od zákazníka požadujeme přístupnost v celé délce komína (nestačí vylézt na střechu), je zcela pochopitelné vzít na vědomí také prašnost práce. Pro používání vyfrézovaného komína jako spalinové cesty je nutné samozřejmě komín vyvložkovat - toto se provádí většinou nerezovým materiálem s tloušťkou stěny 1mm.

 

Máme krátké dodací lhůty – většinou do týdne.

 

Ceník:

 

frézování

 

  • bez ochranného pouzdra 900 Kč/m
  • s ochranným pouzdrem 1350 Kč/m (šamotka), ostatní ochranná pouzdra individuálně
  • komín do 5m - cena individuálně

 

 

 

Doprava   

 

  • do 10km doprava zdarma, taktéž do 50km v případě komplexní zakázky – tzn.frézování + vložkování
  • v ostatních případech doprava frézy 9 Kč/km

 

Ceny jsou uvedeny bez DPH. Ceny jsou orientační (úprava je možná po dohodě se zákazníkem, např. při ztíženém přístupu k pracovišti apod.)

 

 

zpět na seznam>
Počet návštěv: 43126
Webdesign od 29pixels.net